Szmaragdowa tablica - Carla Montero. Czyli neonaziści i sztuka

książka


Tytuł: Szmaragdowa tablica
Autor: Carla Montero
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 672

Ocena: 7/10


Na początku książki poznajemy Anę pracownicę Muzeum Prado, która za sprawą swojego narzeczonego Konrada, bogatego Niemca i kolekcjonera dzieł sztuki, zostaje wciągnięta w poszukiwania tajemniczego obrazu "Astrolog".

Akcja książki dzieje się w kilku czasach, w których to poznajemy autora obrazu, a następnie pewną rodzinę, która od pokoleń strzeże Astrologa.

Równolegle do współczesnych poszukiwań Any, przenosimy się do Paryża podczas niemieckiej okupacji i poznajemy Sarę Bauer, francuską Żydówkę, którą poszukuje major SS Georg von Bergheim.

Powodem tych poszukiwań jest rozkaz Hitlera, który wierzy, że ów obraz kryje sekret i ten kto go rozwiąże, posiądzie władzę nad światem.
Sara, w rękach której znajduje się Astrolog, za wszelką cenę próbuje go ukryć, ale ciągle śledzi ją major SS, z którym zaczyna wchodzić w coraz bliższą relację...

Więcej zdradzać nie będę, ale gorąco zachęcam do przeczytania tej książki, w której znajdziemy m.in. informacje na temat wywożenia przez nazistów dzieł sztuki z okupowanych krajów, neonazistowskie organizacje, a jak by tego było mało - wątek gejowski:)

Nie jest to arcydzieło, ale za to kawał dobrej rozrywki, dzięki wątkom historycznym, sensacyjnym oraz miłosnym, mamy możliwość spędzić miło czas czytając historię pewnego obrazu...

I to wszystko na ponad 600 stronach! 

P.S. Czytaliście tę książkę? Co o niej sądzicie?


0 komentarze :

Prześlij komentarz

 

KĄCIK HAZARDZISTY


Śledź mnie

myTaste.pl

statystyka

Kontakt

zofianazofiana@gmail.com

Napisz do mnie

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *